Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TC UP 8.6 - Fałszywe oskarżenie o trojanie przez Microsoft Defender
#1
Witajcie drodzy użytkownicy TC UP.


Na samym początku (jeśli komuś nie chciało by się czytać dalej):

Total Commander Ultima Prime 8.6 (tak samo jak wszystkie poprzednie wersje) jest w 100% czysty, nie ma żadnych wirusów, trojanów ani innego szkodliwego oprogramowania, o które oskarża nas FAŁSZYWIE jako jedyny, najpopularniejszy program antywirusowy: Windows Defender.


Nad marką TC UP pracujemy od 18 lat, a firma Microsoft wraz ze swoim programem Antywirusowym sprawia, że nasz projekt może przestać isnieć.
Swoją drogą, jest to niesamowite jak monopol jednej firmy może wykończyć ciekawe projekty, tylko i wyłącznie fałszywym oskarżeniem.


Możecie BEZPIECZNIE POBIERAĆ I INSTALOWAĆ plik tcup86.exe - jeśli macie wątpliwości, użyjcie do skanowania tego pliku, innego renomowanego programu antywirusowego.

lub narzędzia (również, tak samo jak program Defender, firmy Microsoft): Skaner Bezpieczeństwa MicrosoftDługi opis:

Po około 2 miesiącach od wydania TC UP 8.6 (czyli pod koniec lutego 2023) wbudowany w system Windows, program Antywirusowy Windows Defender zaczął blokować plik tcup86.exe, FAŁSZYWIE twierdząc, że plik ten jest trojanem.

Nie wiemy dlaczego tak się stało.

Nie wiemy dlaczego akurat po 2 miesiącach od wydania, czy nasz plik ma podobną sygnaturę do innego programu, który faktycznie może być trojanem, czy ma za mało pobrań i dlatego na wszelki wypadek jest blokowany, czy też może ktoś notorycznie zgłasza nasz plik jako trojana - po prostu tego nie wiemy.

Niestety dodatkowo, jacyś kretyni (bo inaczej nie da się ich nazwać), ciągle zgłaszają odnośnik pobierania, jako niebezpieczny w przeglądarce Microsoft Edge, przez filtr Microsoft Defender SmartScreen.

Więc przeczytajcie to idioci robiący te zgłoszenia: Defender to jedyny znany mi program antywirusowy, blokujący plik tcup86.exe, jeśli nie wierzycie to sobie sprawdźcie plik tcup86.exe innym renomowanym programem Antywirusowym, lub po instalacji TC UP przeskanujcie system programem Skaner Bezpieczeństwa Microsoft, czy wam znajdzie jakieś zagrożenie - bo jestem pewny, że nie znajdzie.

Skoro jesteście idiotami, którzy wierzą bezgranicznie Defenderowi, nie odbierajcie możliwości pobrania pliku innym użytkownikom.Chciałem podjąć działania, aby usunąć to fałszywe oskarżenie niszczące reputację, wypracowaną przez 18 lat istnienia projektu.

Wykonałem następujące kroki, na które poświęciłem naprawdę bardzo dużo czasu:

1. Próbowałem wysłać plik do skanowania i oznaczenia tcup86.exe jako tzw. false positives przez stronę: filesubmission - niestety na tej stronie jest ograniczenie, co do wielkości wysyłanego pliku wynoszące 500 MB, TC UP ma prawie 850 MB - i to jest główny problem, dla którego nie możemy zdjąć z TC UP blokady nałożonej przez program Windows Defender.

Gdyby tylko na tej stronie, nie było ograniczenia wielkości wysyłanego pliku, lub było wynoszące np. 1GB, to TC UP tego samego dnia, w którym został oznaczony jako niebezpieczny, był by oczyszczony z zarzutu.

2. Próbowałem telefonicznie skontaktować się z firmą Microsoft, niestety w Polsce jest to nie wykonalne - nikt nie odbiera telefonu, nagrany głos na infolinii usilnie przekierowuje na pomoc przez czat (nie wiem jak jest w innych krajach).

3. Więc kilka razy rozmawiałem przez czat z konsultantami, prosząc o kontakt z zespołem odpowiedzialnym za program Windows Defender, niestety bezskutecznie - i tu muszę zauważyć jedną rzecz, ludzie pracujący na czacie w firmie Microsoft, zachowują się jak by byli robotami, nie ma tam żadnego czynnika ludzkiego, jeśli coś wykracza poza ich standardowe procedury - nie potrafią tego zrobić.

4. Skompilowałem ponownie plik tcup86.exe, nie zmieniając w nim totalnie nic, ale jako, że był kompilowany w innym dniu zmieniła się jego suma kontrolna MD5 - wrzuciłem ten plik na serwer i przez jakiś czas, plik nie był wykrywany jako trojan, ale po kilkunastu dniach Defender znów zaczął blokować plik, tylko tym razem pokazywał inne zagrożenie.

Dwa dokładnie takie same pliki, tylko kompilowane w inne dni, oznacza jako trojany, ale o zupełnie innych nazwach.

Poniżej linki do plików i ich sumy kontrolne MD5:

tcup86.exe         01a65beb433ab640645dd16640ebcecd    - wersja oficjalna, dostępna przez stronę pobierania
tcup86_v2.exe    a7e5a7b0f5ebccdfd7e451cccd27e77e      - wersja skompilowana w inny dzień, ale o DOKŁADNIE TAKIEJ SAMEJ zawartości

5. Zwróciłem się również o pomoc do serwisu Softpedia, który hostował plik tcup86.exe u siebie i który przeskanowali i oznaczyli jako całkowicie czysty od wszelkich zagrożeń, 2 stycznia 2023, czyli 2 dni po wydaniu wersji 8.6 niestety nie uzyskałem pomocy z ich strony, zamiast tego usunęli wersję 8.6 i dali link do wersji 8.5 (co oczywiście po części rozumiem, dbają o swoją reputację), ale żeby było śmieszniej, wersja 8.5 też jest blokowana przez Defendera.Możliwe rozwiązania:

1. Ograniczenie rozmiaru pliku instalacyjnego, do maksymalnie 500 MB (tak żeby w razie wykrycia w pliku wirusa lub trojana, można było go wysłać do sprawdzenia przez filesubmission, co skutkowało by usunięciem programów o największym rozmiarze, wchodzących w skład TC UP - nie chcemy tego robić, każdy program wchodzący w skład TC UP jest pożyteczny - były starannie wybierane przez lata rozwijania projektu.

2. Może któryś z użytkowników TC UP ma kontakt z pracownikami Microsoftu, lub był by w stanie podejść do siedziby Microsoftu w Warszawie (Polska) (niestety mieszkam za daleko, abym mógł się tam wybrać osobiście) lub innym kraju i przedstawić problem, prosząc o kontakt ze mną w tej sprawie pracownika Microsoftu - to mogło by pomóc w usunięciu blokady.

3. Podpisanie pliku cyfrowym podpisem, niestety jest to opcja płatna, na którą nas nie stać, a dodatkowo wcale nie ma pewności, że to by pomogło.

4. Użytkownicy mogli by dodawać plik tcup86.exe podczas pobierania do wyjątków, w programie Windows Defender, może po czasie to by pomogło - ale tu też nie mamy pewności.

5. Najbardziej logiczne posunięcie, to stworzenie 2 częściowego instalatora, tak żeby rozmiar pliku instalatora był poniżej 500 MB, aby w razie wykrycia zagrożenia przez Defendera, można było łatwo zgłosić plik do zdjęcia blokady.

Było by to nieco mniej wygodnie rozwiązanie dla użytkowników, ale przynajmniej pozwoliło by oczyścić TC UP z wszelkich podejrzeń.

Niestety związane są z tym 2 problemy:

1. Czas, który musimy na to poświęcić, dlatego prosimy Was o finansowe wsparcie (rozumiemy, że Wasze zaufanie dla nas, mogło się zmniejszyć przez to FAŁSZYWE oskarżenie ze strony programu Defender, ale tylko dzięki Waszej pomocy, możemy oczyścić projekt z tego zarzutu i wydawać kolejne wersje z jeszcze lepszą funkcjonalnością)

2. kilkanaście dni temu zepsuły mi się 2 komputery (prawdopodobnie płyty główne się uszkodziły, przy okazji również telewizor się zepsuł - taka kumulacja...), które służyły do tworzenia TC UP, niestety nie stać mnie w tym momencie na zakup nowego komputera, a tym samym nie mam jak przygotować następnej wersji.

Dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą, być może któryś z użytkowników TC UP ma niepotrzebny komputer i był by w stanie go przekazać na potrzeby tworzenia kolejnych wersji TC UP, jeśli taka osoba by się znalazła, proszę o kontakt przez ten formularz

Czekamy na Wasze dobre rady, jeśli macie jakieś pomysły, proszę piszcie w tym temacie (po Polsku)


Robert Łajka
Reply
#2
Tak, Defender ma niestety takie tendencje i miałem już z tego powodu problemy w pracy.
Pracuję w IT, ale wszystko jest monitorowane i musiałem się tłumaczyć centrali firmy z instalowania TCUP (a mamy zakupione wieczne licencje na TC)...
Także inne Bogu ducha winne pliki są oznaczane jako niebezpieczne lub co najmniej niepożądane.
Nie wspominając już np. o programach wyświetlających numery licencji programów MS (nie mówię o keygenach!).
Ogólnie zgadzam się z tym co piszecie o tej sprawie, dowiedziałem się też ciekawych rzeczy o MS...

Przeczytałem wszystko co tu znalazłem ale nie do końca rozumiem po czym rozpoznaje Defender, że plik jest trojanem, czy to jest ciąg znaków Total Commander Ultima Prime zawarty w pliku wykonywalnym? Czy może chodzi o tcup w nazwie samego pliku exe?
W każdym przypadku w moim rozumieniu można byłoby zmienić to tak, żeby nie łapał się na czarną listę (pewnie po kilku eksperymentach)?
Taka metoda usunięcia problemu nie jest jednak podana, czy to z jakiegoś powodu nie wchodzi w grę?

Natomiast druga sprawa to, że wygląda na to, że coś się zmieniło na dzisiaj, przynajmniej u mnie jest inaczej niż to opisujecie.
Starą instalkę, którą miałem 8.6 to owszem mi wykrył jako malware, ale to się działo dopiero przy kasowaniu pliku, więc jakby nie miałem tam żadnych opcji poza dopuszczeniem do użytku na przyszłość. Natomiast nową wersję 8.7 już nie, tylko zablokował uruchomienie jako nieznaną aplikację, gdzie trzeba kliknąć "dowiedz się więcej" aby się wyświetlił przycisk "uruchom mimo to".
Rozumiem, że już samo to zablokuje wielu osobom instalacją, bądź to z powodu niewiedzy czy strachu, ale to już zupełnie inna bajka.
Taką aplikację powinien MS uznać za bezpieczną po odpowiednim (pytanie co to dokładnie znaczy) jej rozpowszechnieniu. Miałem tak w przypadku aktualizacji niezbyt popularnej gry, wtedy na drugi dzień już komunikatu nie było, ale pewnie ilość pobrań tej gry jest większa niż tcup. Tak czy siak to już jest domyślny załączony mechanizm który może się podobać lub nie, ale to już nie jest fałszywe oskarżenie, niestety tutaj już nie ma opcji wysłania tego pliku do sprawdzenia z tego powodu (tylko z powodu malware lub potencjalnie niepożądany lub zaprzeczenie tego).
No więc nie wiem, czy potwierdzacie, że tak jest faktycznie i niedługo sytuacja powinna zostać wyprostowana, czy też może u mnie dzieje się coś inaczej.

PS. Wpłaciłem przed chwilą datek na TC UP, korzystam już sporo lat więc się należało (zwłaszcza w obliczu przedstawionych wydarzeń) i właśnie się okazało, że miałem już zarejestrowane konto, o czym nie miałem pojęcia, ale udało się zalogować a teraz widzę, że poprzednia wizyta była 13 lat temu Smile
Reply
#3
(05-04-2023, 06:07 PM)marmi Wrote: musiałem się tłumaczyć centrali firmy z instalowania TCUP


I jakie było wytłumaczenie?


(05-04-2023, 06:07 PM)marmi Wrote: Przeczytałem wszystko co tu znalazłem ale nie do końca rozumiem po czym rozpoznaje Defender, że plik jest trojanem, czy to jest ciąg znaków Total Commander Ultima Prime zawarty w pliku wykonywalnym? Czy może chodzi o tcup w nazwie samego pliku exe?


Nie wiemy.

Tak było do niedawna, wystarczyło wpisać tylko nazwę "Total Commander Ultima Prime" przed kompilacją i od razu była blokada.
Tak, jak jest to pokazane na tym filmie:  Zachowanie programu Windows Defender w stosunku do nazwy Total Commander Ultima Prime

Ale ostatnio jak robiłem testy, to Defender nie blokował nazwy, więc zgłoszenia na filesubmission może przyniosły efektInstalator od wersji 8.7 składa się z 2 części, co było podyktowane tym, że musieliśmy jakoś zareagować na FAŁSZYWE oskarżenia ze strony programu Microsoft Defender dotyczące wersji 8.6 (co ciekawe, wersję 8.5, też blokuje, w której wcześniej przez rok nie widział żadnego problemu Big Grin ).

Pliku wykonywalnego (tcup87.exe) i pliku z danymi (tcup87.7z) zawierającym spakowane pliki programów, narzędzi i wtyczek wchodzących w skład TC UP.

Instalator podzieliliśmy na 2 część, żeby można było w razie jakiegokolwiek zarzutu ze strony Defendera, wysłać plik do ponownego, ręcznego (lub automatycznego - nie wiem jak to faktycznie działa) sprawdzenia przez pracownika Microsoftu.


Podział wg. nas, był logiczny - mały plik wykonywalny (do którego ewentualnie może przyczepić się Defender) i pozostałe dane w większym pliku (założenie było takie, że Defender nie będzie na tyle "głupi", żeby spakowane, oryginalne pliki programów, oznaczał jako zagrożenie - jednak okazało się, że jest na tyle "głupi" (albo jest to celowe działanie), o czym poniżej)


Po wydaniu wersji 8.7, musiałem wysłać kilkanaście razy na filesubmission plik tcup87.exe (bo cały czas był blokowany, pomimo tego, że nawet jak przed publicznym wydaniem TC UP 8.7, wysłałem plik do sprawdzenia, również na filesubmission i po weryfikacji był oznaczony jako czysty) zgłaszając, że jest fałszywie blokowany i z tego co sprawdzałem w ciągu kilku ostatnich dni, na różnych komputerach oraz z informacji od użytkowników - wydaje się, że ten plik nie jest już blokowany.

Ale za to, teraz Defender zaczął blokować plik danych (tcup87.7z), którego nie mamy jak oczyścić z zarzutów, bo znów jego rozmiar jest za duży do przesłania na filesubmission (ograniczenie rozmiaru przesyłanego pliku to 500MB). Pomimo tego, że w tym pliku znajdują się tylko i wyłącznie, oryginalne pliki programów, które normalnie nie są blokowane przez Defendera (ale są w nim wpisy odnoszące się do nazwy TC UP, więc może dlatego blokuje).

Nie chcę tutaj pisać teorii spiskowych, ale wygląda to tak, jak by w Microsofcie, ktoś za wszelką cenę chciał uśmiercić projekt TC UP (a może tak działają ich algorytmy, nie wiem).
Pomimo wielokrotnych prób, skontaktowania się z kimkolwiek z Microsoftu (mam nadane 3 numery spraw, chociaż prób kontaktu było DUŻO więcej) - nie ma żadnej reakcji, a na ostatnie zgłoszenie, nie ma nawet żadnej odpowiedzi ze strony Microsoftu (więc albo ich wsparcie totalnie leży i kwiczy, albo komuś celowo zależy, żeby taki stan rzeczy się utrzymał).

I chociaż na razie jest 1:0 dla Microsoftu, to jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa...


(05-04-2023, 06:07 PM)marmi Wrote: W każdym przypadku w moim rozumieniu można byłoby zmienić to tak, żeby nie łapał się na czarną listę (pewnie po kilku eksperymentach)?
Taka metoda usunięcia problemu nie jest jednak podana, czy to z jakiegoś powodu nie wchodzi w grę?


NIE

Nie może być tak, że jedna firma jest monopolistą i tylko swoim pierdnięciem, jest w stanie zabić inną markę.
Jakim prawem dyskryminuje, nasz projekt?

Skoro wszyscy twierdzą że TC UP jest czysty, to dlaczego ta jedna firma usilnie twierdzi/ła coś innego (pomimo tego że na VirusTotal, nawet skaner Microsoftu od samego początku potwierdzał, że TC UP jest czysty - może dlatego, że na VS faktycznie skaner Microsoftu sprawdza sygnaturę, a nie nazwę pliku Big Grin )?

Czemu my musimy tłumaczyć się z błędów, które popełnia Defender?
Przecież to nie nasza wina, że Defender nie potrafi prawidłowo zdiagnozować pliku.

Nie wiem jaka jest logika działania Defendera, ale dokładnie ten sam plik, w zależności od dnia skanowania oznacza różnymi nazwami, naliczyłem ich już 5:

Trojan:Win32/Sabsik.TE.A!ml
Trojan:Win32/Malgent!MSR
Trojan:Win32/Wacatac.H!ml
Behavior:Win32/Persistence.A!ml
Program:Win32/Contebrew.A!ml

No więc dla ludzi myślących, coś tu jest bardzo nie halo...


Total Commander Ultima Prime, to jest swego rodzaju marka sama w sobie, rozwijana od 18 lat (na rozwój tego projektu poświęciłem dużą część swojego życia) i nie nie ma mojej zgody, aby program, który blokuje pliki za samą nazwę, nie sprawdzając sygnatury pliku, co w moim przekonaniu całkowicie kompromituje taki program antywirusowy, zmusił mnie do zrezygnowania z tej nazwy (co pewnie czasowo by pomogło, ale po jakimś czasie przyczepił by się do nowego wpisu).


(05-04-2023, 06:07 PM)marmi Wrote: Natomiast druga sprawa to, że wygląda na to, że coś się zmieniło na dzisiaj, przynajmniej u mnie jest inaczej niż to opisujecie.
Starą instalkę, którą miałem 8.6 to owszem mi wykrył jako malware, ale to się działo dopiero przy kasowaniu pliku, więc jakby nie miałem tam żadnych opcji poza dopuszczeniem do użytku na przyszłość. Natomiast nową wersję 8.7 już nie, tylko zablokował uruchomienie jako nieznaną aplikację, gdzie trzeba kliknąć "dowiedz się więcej" aby się wyświetlił przycisk "uruchom mimo to".
Rozumiem, że już samo to zablokuje wielu osobom instalacją, bądź to z powodu niewiedzy czy strachu, ale to już zupełnie inna bajka.
Taką aplikację powinien MS uznać za bezpieczną po odpowiednim (pytanie co to dokładnie znaczy) jej rozpowszechnieniu. Miałem tak w przypadku aktualizacji niezbyt popularnej gry, wtedy na drugi dzień już komunikatu nie było, ale pewnie ilość pobrań tej gry jest większa niż tcup. Tak czy siak to już jest domyślny załączony mechanizm który może się podobać lub nie, ale to już nie jest fałszywe oskarżenie, niestety tutaj już nie ma opcji wysłania tego pliku do sprawdzenia z tego powodu (tylko z powodu malware lub potencjalnie niepożądany lub zaprzeczenie tego).
No więc nie wiem, czy potwierdzacie, że tak jest faktycznie i niedługo sytuacja powinna zostać wyprostowana, czy też może u mnie dzieje się coś inaczej.


Dlatego prosiłem w newsie do nowej wersji, użytkowników o oznaczanie pliku jako bezpieczny, bo to chyba jedyny sposób na powrót "do normalności".
Tak jak wyżej pisałem, w zależności od dnia i komputera użytkownika - dzieją się dziwne rzeczy... Jednym blokuje, innym nie. Jednym wykrywa takie zagrożenie, innym inne...

Tak, wraz z rozwojem smartfonów, programy typu TC UP tracą na znaczeniu, jednak nie zmienia to faktu, że dla ludzi świadomie używających komputera, TC UP nadal jest jednym z najlepszych rozwiązań, poprawiających efektywność wykonywanych czynności.


Co mam potwierdzić?
Bo nie rozumiem pytania, przecież ja nie wiem jak się będzie w przyszłości zachowywał Defender.


Najsmutniejsze jest to, że zainteresowanie tematem ze strony użytkowników jest... żadne. Więc z drugiej strony, jak nie ma tego dla kogo robić, to po co się starać?

TC UP będzie na pewno rozwijany dalej (w końcu, system Windows służy mi tylko do zainstalowania TC UP), ale czy publicznie (i użerania się z oskarżeniami, które totalnie nią mają podstawy w rzeczywistości) czy tylko dla nas, to już będzie kwestia zastanowienia.


(05-04-2023, 06:07 PM)marmi Wrote: PS. Wpłaciłem przed chwilą datek na TC UP, korzystam już sporo lat więc się należało (zwłaszcza w obliczu przedstawionych wydarzeń) i właśnie się okazało, że miałem już zarejestrowane konto, o czym nie miałem pojęcia, ale udało się zalogować a teraz widzę, że poprzednia wizyta była 13 lat temu Smile


Serdecznie dziękujemy za wsparcie, bez niego nie jesteśmy w stanie kontynuować rozwoju TC UP.


I tu przy okazji odniosę się do jeszcze jednej rzeczy:

Poświęciłem bardzo dużo czasu (i Kamil), żeby przenieść forum z wszystkimi użytkownikami i tematami napisanymi od początku istnienia forum na nową wersję strony, a i tak nikt tego nie docenia.


Zamiast pisać na forum, użytkownicy TC UP są tak leniwi, że piszą do mnie prywatne wiadomości z pytaniami o to jak coś zrobić w TC UP. 

No więc od razu tu zaznaczam, jeśli ktoś jest na tyle leniwy, że nie chce się mu założyć konta bo jest wychowany na "fejsbuczku" i napisać na forum, tak żeby inni szukający podobnych odpowiedzi mogli je przeczytać, niech nie oczekuje ode mnie jakichkolwiek odpowiedzi. Uwierzcie mi ludzie, Wasz czas nie jest cenniejszy niż mój, a to że dostajecie efekty naszej pracy za darmo, nie oznacza że możecie nam wejść na głowę.
Reply
#4
Jakoś źle się to sformatowało w poprzednim poście, moje odpowiedzi nie są oddzielone.
Chciałem przytaczać tylko te fragmenty, do których się odnoszę, żeby nie tworzyć ogromnego posta.
Teraz jest krótszy ale kiepsko czytelny niestety.
Reply
#5
Wypróbowałem wersję 8.7 w pracy i jest dużo gorzej niestety.
Na serwerze, gdzie pliki ściągałem .7z został oznaczony tak (zagrożenie "severe"): Trojan:Script/Wacatac.B!ml
This program is dangerous and executes commands from an attacker.

Natomiast .exe tak (zagrożenie "high"): Program:Win32/Contebrew.A!ml
This program has potentially unwanted behavior.

Poradziłem sobie przywracając z kwarantanny i dodając katalog je zawierający do wyjątków.

PS. Najbardziej mnie rozwala to potencjalnie niechciane zachowanie. Na tej samej zasadzie należy usunąć z kuchni wszystkie noże, a także ze stołu oczywiście.
Ktoś mógłby przecież chcieć kogoś skaleczyć albo i coś gorszego...
PS2. Program po zainstalowaniu działa bez problemu, wtedy się już nie czepia (choć nie uruchamiałem wtyczek itd.)
Reply
#6
Przepraszam że długo się nie odzywałem, ale czekałem na reakcję Microsoftu.

Około 2 miesiące temu, skontaktowała się ze mną telefonicznie Przedstawicielka Microsoftu, chciała mi pomóc w rozwiązaniu problemu, ale po 2 miesięcznej wymianie maili dowiedziałem się, że sprawa musi zostać zamknięta, ze względu na długi czas trwania zgłoszenia, pomimo tego, że sprawa nie została rozwiązana.
 
Jednocześnie Przedstawicielka, zasugerowała żeby zrobić zgłoszenie przez Centrum Opinii Windows i że jeśli dużo osób będzie się w tym temacie udzielało, to Microsoft będzie musiał w końcu zająć się problemem.


Odnośnik do zgłoszenia: Microsoft Defender FAŁSZYWIE oskarża projekt Total Commander Ultima Prime o to, że zawiera wirusa - trwa to już pół roku i nikt nic z tym nie robi!


Tak więc, drodzy użytkownicy TC UP

Jeśli będziecie leniami, a tym samym nie zrobicie poparcia problemu, to prawdopodobnie nie uda się oczyścić projektu z tego FAŁSZYWGO oskarżenia.

Wszystko w Waszych rękach...
Reply
#7
Wysłałem swoją sugestię ws. Defendera do Microsoftu. 
+1. Kto następny?
Reply
#8
(09-09-2023, 06:31 PM)spokraka Wrote: Wysłałem swoją sugestię ws. Defendera do Microsoftu. 
+1. Kto następny?

Ja również dodałem tam swój komentarz i widziałem ich więcej, choć nie było ich dużo.
Niemniej jednak instalacja nowej wersji 8.8 (niepodzielonej!) powiodła się u mnie bez problemu i bez ostrzeżeń Defendera, w przeciwieństwie do problemów jakie opisywałem wcześniej.
Nie jestem jednak pewien, czy to wynika z tego, że Microsoft "poszedł po rozum do głowy" czy też może w mojej organizacji dodano TC UP do wyjątków skanowania na przykład.
O tym drugim jednak nic nie wiem, a raczej bym wiedział więc to pierwsze jest jak dla mnie bardziej prawdopodobne.
Mam nadzieję na dalszy rozwój i dostępność tego użytecznego narzędzia.
Dodam, że ja zawsze traktowałem takie oprogramowanie z dobrowolnymi wpłatami w ten sposób, że są przecież bogaci, którzy wpłacają/wpłacą i ja nie muszę.
W związku z informacjami od autorów, że jest z tym bardzo źle w tym roku wpłaciłem swoje 3 grosze do czego zachęcam i innych użytkowników.
Nie znam autorów, chciałbym po prostu nadal korzystać z aktualnej wersji oprogramowania, stąd moje poparcie apelu o wpłaty Cool

PS. Ponad miesiąc później, gdy kolega chciał zainstalować program zapisany wcześniej w lokalizacji sieciowej okazało się, że Defender znowu potraktował go jako zagrożenie i wyrzucił do kwarantanny. Wygląda jak walka z wiatrakami...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)