Total Commander Ultima Prime

One For All

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kérdés
Helló minden Total Commander "rajongónak".
Először is had mondjam el,hogy a Total Commander egy irdatlanul jó kis progi. A TC Ultima Prime meg egyenesen a legjobb, legyen szó akár hanyadik verzióról. Minden benne van amire az embernek szüksége lehet alapvetően(és még azon túl is). Nagyon hasznosnak tartom és ezért a windowsot a TC UP nélkül egyáltalán nem is használom. Installkor is ez a legelső amit felrakok a gépre. Sok embernek épp ellenkező a véleménye.
"Nehéz és bonyolult kezelni és megtanulni stb..." Én viszont azt mondom hogy ez egyáltalán nem így van. Ha valaki meg akarja tanulni a gépet használni akkor a TC feltétlenül kell neki. Kül. nem akarok senkit sem megsérteni de aki azt mondja hogy rossz a TC az tapasztalataim szerint amúgy francot sem ért a gépekhez. Ezek az emberek nem valami nagy észlények. Megelégszenek ha meg mutatom nekik hogy miként kell egy filemt elindítani valamelyik lejátszóval... Na akkor ennyit a dicséretekről így röviden Smile .

Volna egy kérdésem. Ha csak a TC-t magában telepítem fel akkor egy bizonyos dolog műküdik. Ha viszont a TC UP-t rakom fel akkor nem működik (de már átnéztem sok ini filet hogy megoldjam a problémámat). Szóval ha kijelölök valamit TC UP ban csak akkor látható a fájlom mérete alól. Az egyszerű TC-ben viszont akkor is látszik ha csak rá kattintok egy file-ra,látszik továbbá az éppen aktuális könyvtárban levő összes file száma , össz méret stb.
Mit kellene tenni hogy mind ez a TC UP ban is működjön?
Kérem nézzen valaki utánna a problémának és segítsen ha tud.

(Itt van egy kép a problémáról, hogy jobban érthető legyek:
http://kepfeltoltes.hu/090310/TC_www.kep...es.hu_.jpg )

Nyilas László

Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Te is az amszterdami egyetemen tanulsz.Big Grin
Egy init kell szerkeszteni hozzá:
wincmd.ini
Code:
[Configuration]
LongInStatus=0
Amúgy http://tcup.eu/forum/showthread.php?tid=257
[Image: selifest_admin.png]
[Image: selifest_wiki_auth.png]
Reply
Köszi szépen. Egyből meg is oldódott a problémám.
Ja,és tényleg oda járok suliba ha már fizetős a TC ... Smile
Reply
Jaja. Mondjuk én nem vettem meg ÉS legálisan használom...Cool
De amúgy így sérted szegény törvényt, ha nincs key, akkor is mindig működik, csak az elején egy kattal több...Rolleyes
Reply
Sziasztok!

Én érdeklődnék, hogy meg tudná nekem vki mondani, hogy hogyan tudnék én is saját TC UP-ot készíteni? Nagyon érdekelne a téma, hogy készítsek egyet saját programokkal, mert nagyon tetszik a TC UP.
Igaz, hogy nem igazán megy az angol, de ha úgy tudtok egy leírást az is megfelelne..

Köszönöm!!
Reply
Hát nem tudom, konkurencia vagy mi.Big Grin
A TC UP a TC és mellette egy rakás program, a konfig fájlok (főleg ini-k) úgy vannak belőve hogy egymásra hivatkozzanak. Az egész össze van csomagolva egy telepítőbe és ennyi.Rolleyes
Reply
(05-30-2009, 12:33 PM)[HUN]Peti Wrote: Hát nem tudom, konkurencia vagy mi.Big Grin
A TC UP a TC és mellette egy rakás program, a konfig fájlok (főleg ini-k) úgy vannak belőve hogy egymásra hivatkozzanak. Az egész össze van csomagolva egy telepítőbe és ennyi.Rolleyes

Aha.. de konkrétumot tudsz mondani, vagy valami komplett leírást? mert nem igazán értem ezt.. de saját progikkal megpróbálnám..
És nem tudom már azt se hgoy hogyan tudok új eszköztárat rakni be.. ami a saját progikat tartalmazza.. stb.. ilyen telepítőt mint ami fut.. hogy tudjak választani.. stb..
illetve hogy felül legyen egy Programok menü is.. programokkal tele.. légyszi ha tudsz egy leírást azt küldd el..

köszi
üdv
Reply
Jobb egér az eszköztáron -> Módosítás.
A telepítő régen InnoSetup volt, most Nullsoft Installer.
Reply
Hello!

Lenne egy problémám, remélem tudsz segíteni. TCUP 3.6-os verziót használok, és miután ikoncserét hajtottam végre egy mappán, nem látja a TCUP, csak a sajátgép, meg az intéző. Mi lehet a gond? Most raktam újra a rendszert, de a rendszer újrarakás előtt látta a TCUP. Mi lehet a gond, vagy mit kell beállítani, hogy lássa a TC? Rejtettnek veszi egyébként a mappát.

Válaszod előre is köszönöm!
Reply
Ugyenez van amikor a Win Media Player beállítja nekik a mappaképet az album alapján.
A mappák (úgy emlékszem) System attribútumot kapnak, és ezért a TC nem mutatja őket. Az eszköztár 3. gombját nyomd meg, és látszani fognak, aztán válaszd ki a mappát, F12, kapcsold ki a system-et. Kapcsold be a Csak olvashatót, és az ikon is megmarad.Cool
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 3 Guest(s)