Total Commander Ultima Prime

One For All

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kérdés
Üdv!

Egy ideje használom TC-t, és az installer egyszerűen lenyűgöző. Az lenne a kérdésem, hogy elérhető e valahol a forráskódja, mert jómagam is csinálok NSIS installereket, és rengeteget gyorsítani a dolgon, ha elöttem lenne egy ilyen remek példa. Konkurenciát nem jelentenék, mert egy mmorpg-t fejlesztgetek.
Reply
Nem hiszem, bár eléggé a nyílt forrás mellett vannak, írj személyes üzenetet (angolul) a fejlesztőkek (ULTIMA PRIME).
[Image: selifest_admin.png]
[Image: selifest_wiki_auth.png]
Reply
Köszi a tippet, a PM -et el is küldtem.
Reply
Question 
Kedves HUN-Peti, és mindenki, aki TC UP fan!

Két kérdésben kérném a segítségetek:

OP-rendszerem: Windows-XP Professional, Service Pack 2

1. Sajnos ezidáig nem tudtam megoldani azt a számomra fontos apró problémát, hogy a TC UP 4.7 az egyes mappákon megjelenített thumbnailokat (miniatűröket) miért oly kegyetlenül pixelesen jeleníti meg?
Amit tudok: a wincmd.ini fájlba az instrukciók szerint beírtam a WmfAllowed=2 sort, ez felel a "thumbnails on folders = miniatűrök megjelenítése a mappákon"-ért. Azt is tudom, hogy az Explorer motorját használja a progi, ezért az explorert is megbütyköltem úgy, hogy a registry-be a HKEY_CURRENT_USERSoftware MicrosoftWindowsCurrentVersionExplorer alatt a ThumbnailSize-nak decimálisan 256-ot, míg a ThumbnailQuality-nak decimálisan 100-at adtam meg. Mégis pixeles maradt az újraindítás után is, természetesen az Explorerben magában is ugyanez az ábra. Igazából a ThumnailSize-zal ellentétben a ThumbnailQuality beállítás az égvilágon semmit nem változtat a dolgokon, akármit írok be. Annyit hadd jegyezzek meg, hogy a TC példátlan stabilitással és villámgyorsan tudja kezelni a thumbnaileket. Gyorsabban, mint bármely képnézegető. Talán pont az exploreres házasság, vagy szépszóval szimbiózis miatt is van így?

2. Ez is mappakérdés...úgy látszik a mappákkal nem vagyok puszipajtás-viszonyban... Az a helyzet, hogy nálam elég sok nyelv megfordul a gépen és ennek vonzataként az is, hogy bizonyos mappák távol-keleti, vagy cirill karaktereket is tartalmaznak. Sajnos ilyen nyelvezetű mappákat nem todok létrehozni [F7], és ha Windows Intézőben létre is hozom (ugyanis abban engedi) nem tudok belemásolni semmit. A TC másolás/törlés opció Exploreren keresztüli módozat beállítások ellenére is. Pedig fontos lenne megtartani az eredeti nyelvezetet. A meztelen igazság az, hogy annyira megszoktam már a TC-t, ezért nem igazán akaródzik ilyenkor mindig a Windows Intézőjét megnyitni és abban mozgatni a mappákat és fájlokat...de ez esetben miért nem műxik a "szimbiózis"?

A segítségért igen hálás lennék!
Reply
Az elsőre nem tudok mit mondani, nekem Windows 7 Pro alatt szép minden.
A második attól van, hogy a távol-keleti nyelvek a Unicode-ot használják, és nem az ASCII-t vagy más 8 bites kódolást. A TC 7.5 újítása volt a teljes Unicode támogatás, ezért elvileg ha a legújabb TC-t (legújabb TC UP-ot) használod, kezelnie kell az ilyen mappákat. Kivétel lehet az F7, mert nincs köze az eredeti TC-hez, de a TC-s F7 is előhozható ha egérrel kattintasz a gombjára ott lent.
Reply
Information 
Hali!

Egy bugyuta kérdésem lenne:
Valmilyen rejtélyes okból kifolyólag a HDD meghajtóbetűjeleim duplikálódtak TCUP-ban.
A duplikátumok látszólag teljesen megegyeznek a valódi meghajtókkal, de csak TCUP-ban látszanak, és az ikonjuk úgy néz ki, mint egy kis mikrocsip.... csatoltam képet is, hátha segít

Lehet, hogy valami bill. kombinációba tenyereltem, de elég zavaró a dolog...

Kérem, akinek van ötlete, hogy mi et, és hogyan lehet kikapcsolni, ossza meg velem.

Köszi!

Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Hát sajnos nekem fogalmam sincs de...
Emlékszel, hogy ilyen volt-e már a TC UP felrakásakor? Ha nem, tedd fel a sima TC-t és nézd meg! Ez a Total Commander belső hibája/funkciója lesz, a meghajtókhoz semmilyen módosítás nem nyúlt.
Reply
Én úgy 2 éve használom a TCUP-ot, napi szinten, és a legtöbb funkcióját/segédprogramját ismerem, és használom, a TCMD-t meg vagy ezer éve használom, de sosem láttam még hasonlót.

A meghajtókra semmilyen hatással nincs, puszán kapok két extra betűjelet ezzel a fura ikonnal.

A fura az, hogy nem mindig van ott, most pl épp nincs ott...
Reply
Sziasztok

Kedves Peti, nagyon bízok benned !!!

A következő gondom lett a TC Up-al.
Ha egy *.mp3 fájlt kijelölök, majd a felső gyorsnézőke ikonra klikkelek, a következő hibaüzenetet küldi:
"Exception EZeroDivede in module totalcmd.exe at 02566C2D.
Floating point division by zero."

Ha ezt a hibaüzit bezárom, utánna pl fájl átnevezéskor nem fogadja el az enter gombot, stb.
Ki kell lépnem az alkalmazásból, de a Ctrl+Alt+Del --> Folyamatok-nál, annyiszor kell törölnöm a "TOTALCMD.EXE" bejegyzést, ahányszor mp3-at akartam gyorsnézőkével nézni.

Eddig tökéletesen működött ez a funkció.
A 4.6-os verzió-val jött elő ez a hiba (nem az elejétől, csak pár napja),
Le installáltam, megnéztem nem-e maradt a program mappájában valami, (semmi) majd ujra telepítettem a 4.9-es verziót.
Azóta ezzel is ugyan az a hiba !!!

Jó lenne ha tudnál segíteni, mert szerettem ezt a funkciót, valamint ha a gyorsnézőke bekapcsolása mellett, véletlen egy mp3 fájlra klikkelek, jön a kilépés, és a ctrl+alt+del, kicsit kényelmetlen.

Elöre is köszönöm a segítségeteket.
Bocs a kicsit nagy kép miatt !

[Image: tcup_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]
Reply
Hát tippem mondjuk van. Én is szerettem, aztán áttértem Windows 7-re és ezen nem akaródzik menni. A lényeg hogy a gyorsnézőke (mmedia.wlx) többféle felületet támogat. Vagy az alap TC-s, a Windows M. Player 6 alatti, meg fölötti. Próbáld meg 6 fölöttivel, aztán ha nem megy, akkor sima TC-s lesz.Shy
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 2 Guest(s)