Total Commander Ultima Prime - One For All

Total Commander Ultima Prime jest kolekcją oprogramowania oraz predefiniowanych ustawień rozszerzających możliwości menadżera plików Total Commander, zebraną w jednym, łatwym do instalacji pakiecie.

Nasze rozwiązanie różni się od oficjalnej dystrybucji aplikacji, oferowanej przez Christiana Ghislera na stronie www.totalcmd.com.

Jeśli chcesz zobaczyć i wypróbować nasze rozwiązania, możesz je pobrać z tej witryny oraz podyskutować o nich na naszym forum.

Efekty naszej pracy udostępniane są na zasadach freeware, ale proszę pamiętać, że Total Commander sam w sobie jest programem typu shareware. Prosimy również pamiętać o tym, iż poszczególne licencje dołączonego oprogramowania mogą się od siebie różnić i nie być zalecane do użytku komercyjnego.

Historia projektu Total Commander Ultima Prime rozpoczęła się w 2005 roku, kiedy odkryłem program Total Commander, byłem nim tak zafascynowany, że tygodniami sprawdzałem jego funkcje.

Możliwość zapisu wszystkich ustawień programu we własnym katalogu, pozwalała na przenoszenie go między komputerami, dzięki temu mogłem przygotować własną konfigurację Total Commandera i używać go z takimi samymi ustawieniami na każdym stanowisku.

Potrzebne było jeszcze środowisko instalacyjne i tu pojawił się Kamil Czyszczoń (Polska), który nauczył mnie obsługi Inno Setup, na którym powstały pierwsze wersje instalatora TC UP.

Jak już mogłem zawrzeć wszystkie pliki i konfigurację w jednym pliku instalacyjnym, to pomyślałem sobie, żeby wydać taki instalator publicznie, ale najpierw potrzebowałem zgody autora Total Commandera, Christina Ghislera - po jej uzyskaniu, wraz z Kamilem Czyszczoniem (Polska) stworzyliśmy pierwszą wersję strony internetowej i o północy 31 grudnia 2005 roku, wydana została publicznie wersja TC UP 1.0 (zwracam dużą uwagę na symbolikę, dlatego wszystkie następne wersje, były wydawane o północy, w ostatni dzień miesiąca. Zmieniło się to w 2024 roku).

W pierwszych wersjach, skupiłem się głównie na rozbudowie samego programu Total Commander, rozszerzając możliwości menu i dodając różne wtyczki, ale już w wersji 1.2 pojawił się pierwszy dodatkowy program - Notepad++

Wtedy też wpadłem na pomysł, aby dodać do instalatora, oprócz samego Total Commandera, inne darmowe programy, których używam - więc zacząłem kontaktować się z twórcami tych programów, z pytaniem o zgodę, po ich otrzymaniu, w kolejnych wersjach dodawałem następne programy, dzięki temu w projekcie są najlepsze, w swoich kategoriach programy, takie jak: AIMP, AntMovieCatalog, Audacity, Captura, HEXelon, HomeBank, HWiNFO, HxD, IcoFX, InfraRecorder, Inkscape, KeePass, Krita, MirandaNG, MPC-BE, MyPhoneExplorer, Notepad++, Poweroff, qBittorrent, Recuva, ShutterEncoder, Subtitle Edit, SumatraPDF, SystemExplorer, TeamViewer, UniversalExtractor, VeraCrypt, Vivaldi, WinContig, XnView.

Nieskromnie muszę napisać, że miałem pewien wpływ na rozwój niektórych z tych programów, wiele funkcji w nich, pojawiło się na moją prośbę.

Przełomowym rokiem dla Projektu Total Commander Ultima Prime był 2007, wtedy pojawił się Paweł Porwisz, który zna doskonale obsługę środowiska do tworzenia instalatorów NSIS, Jego wiedza pozwoliła na stworzenie instalatora TC UP, na zupełnie nowym poziomie, z wieloma funkcjami nie osiągalnymi wcześniej.

Paweł to również doskonały programista, dzięki jego znajomości języka Delphi, mamy w TC UP autorskie programy. Są to TC UP New (do szybkiego tworzenie dużej ilości plików i katalogów), oraz TC UP Integrator i TC UP Turbo (do szybkiej konfiguracji projektu pod indywidualne preferencje użytkownika).

Myślę, że dobrym porównaniem mojej relacji z Pawłem było by porównanie relacji Steva Jobsa i Steva Wozniaka, z Apple… ja mam pomysły, ale bez wiedzy "technicznej" jaką dysponuje Paweł, nie byłbym w stanie nic zrobić…

Na przestrzeni wszystkich tych lat, przez projekt przewinęło się wielu ludzi, którym chcę bardzo serdecznie podziękować (w kolejności alfabetycznej), są to:
Adam Bukowiński (Polska), Artem Izmaylov (Rosja), Dariusz J. Kawecki (Polska), Kamil Czyszczoń (Polska), Karol Kamiński (Polska), Maciej Adamczyk (Polska), Major Péter (Węgry), Paweł Porwisz (Polska)

Oraz tłumacze: Chiny - Dreamy Mung, Chorwacja - Daniel Bernazza, Czechy - Martin Růžička i Vaclav Stajner oraz Petr Gasparik, Dania - Jens Sabroe Pedersen, Francja - Thierry Rodrigues, Grecja - Tampouri Bianca-Tampouris Themis, Hiszpania - Mario Ángel, Holandia - Stephan Hoek, Niemcy - Andreas Greunke, EXELBONSAI, Norwegia - Svein-Ove Urdal, Rosja - Anton Isaev i Artem Izmaylov, Rumunia - Scutelnciu Ionel, Serbia - Nikola Vukelnic, Słowacja - Michal Kabát, Szwecja - Fredrik Larsson, Turcja - Mahmut VURAL, Ukraina - Roman Yaroslavovich, Węgry - Major Péter i Molnár Balázs, Włochy - Carlo Marini i Douglas Quaid.

Przy tworzeniu projektu TC UP zawsze przyświecało mi to, żeby był maksymalnie konfigurowalny pod preferencje użytkownika, tak żeby każdy mógł ustawić sobie wszystko pod siebie.

90% rzeczy, które można zrobić na komputerze, można również zrobić w TC UP i to przeważnie na kilka sposobów - jeśli czegoś nie wiecie, zapytajcie na forum

Projekt od początku istnienia był darmowy - niestety utrzymanie serwera i czas, który poświęcamy na tworzenie dla Was TC UP kosztuje - dlatego prosimy o finansowe wsparcie, tylko dzięki Waszej hojności możemy nadal wydawać kolejne wersje.

Twórca projektu Total Commander Ultima Prime
Robert Łajka (Polska)

15088025
Użytkowników dzisiaj : 95
Wszystkich użytkowników : 15088025
Ostatni tydzień : 2315
Wszystkich wyświetleń : 60211114
Online : 1
softpedia 100 cleanRobertLajka.plMEGAModula - Najlepsza wtyczka WordPress do wyświetlania Obrazków
TC UP Team _ 2005 - 2024